Bystřické zámecké slavnosti 2017 - Bystřice p. H.

Bystřické zámecké slavnosti

23. ročník mezinárodního hudebního festivalu v Bystřici pod Hostýnem

Bystřické zámecké slavnosti 2016

5. 6. 2016 (neděle), Zámek, 19.00 hod.
NAPŘÍČ ŽÁNRY
Monika Knoblochová
– cembalo

Naiponk – klavír

Petr Dvorský – kontrabas
Program:
L. N. Clérambault - Prélude
S. Romberg - Softly as in a morning sunrise
N. Séjan - Andante Affectuoso
Victor Young - Golden earrings
A. Soler Sonata No. 49 en modo dorico
Leo Robin - If I should lose you
J. Duphly- Les Graces
Sh. Edwards, D Meyer, E Bretton – For Heaven´s Sake
S. Rollins - St. Thomas
G. Fr. Händel - Lascia chi´io pianga
J.S.Bach - Preludium C - dur
Najponk - Dream for two
J. Ph. Rameau – Allemande
J. Cosma - Autumn Leaves
Pat Metheny - Question and answer
J. J. Fux - Ciaccona D dur K403/2
J. S. Bach - Preludium d-moll
Najponk – Bassed on Bach, Bird and Trane

12. 6. 2016 (neděle), Zámek, 19.00 hod.
Ivo Kahánek – klavír
Program:
Franz Schubert - Impromptus, op. 90, č. 1 a 2
Fryderyk Chopin
- Balada g moll, op. 23
- Mazurky op. 67
- Scherzo b moll, op. 31
Antonín Dvořák - Poetické nálady
Leoš Janáček - Sonáta 1. X. 1905
Bohuslav Martinů - Tři české tance, H. 154

19. 6. 2016 (neděle), Zámek, 19.00 hod.
Smetanovo trio
Program:
Josef Mysliveček - Sonáta D dur pro klavír
Josef Páleníček - Variace na chorálové téma

Pablo de Sarasate - Cikánské melodie pro housle a klavír

Bohuslav Martinů - Trio Bergerettes

Antonín Dvořák - Trio e moll č. 4 Op. 90, „Dumky“ výběr

26. 6. 2016 (neděle), Kostel sv. Jiljí, 18.00 hod.
STABAT MATER
Štěpánka Heřmánková
– soprán

Jana Horáková-Levicová – mezzosoprán
Miroslav Laštovka – trubka
Vladimír Roubal - varhany
Program:
J. Clarke - Marche triomphale
G. B. Pergolesi - Aria
J. S. Bach - Preludium a fuga C dur BWV 547
M. A. Charpentier - Prelude k te deum D dur
A. Dvořák - Dvě preludia pro varhany
A. Dvořák - Aria
J. S. Bach - Chorál
K. B. Kopřiva - Salve regina
L. Boelmann - Modlitba k panně Marii a toccata z gotické suity
J. K. Vaňhal - Aria
C. Saint-Saens - Preludium Es dur
G. F. Händel - Aria

Bystřické zámecké slavnosti 2013

  • neděle 2. 6. 2013 | 19.00 | Zámek
    Vernisáž výstavy grafik Oldřicha Kulhánka
    Smetanovo trio

    Program:
    V. Novák: Trio d moll quasi una ballata, op. 27
    D. Šostakovič: Klavírní trio e moll op. 67
    B. Smetana: Trio g moll op. 15

  • sobota 8. 6. 2013 | 19.00 | Zámek
    Jitka Hosprová - viola
    Jitka Čechová - klavír

    Program:
    C. Schumann: Tři romance pro violu a klavír, op. 22
    R. Schumann: Sonáta č. 2 op. 22 g moll pro klavír sólo
    J. Brahms: Sonáta č. 1, op. 120 f moll pro violu a klavír
    P. Hindemith: Sonáta č. 1, op. 25 pro violu sólo
    P. Hindemith: Sonáta – Fantazie č. 4 op. 11 pro violu a klavír

  • čtvrtek 13. 6. 2013 | 19.00 | Zámek
    OZVĚNY PRAŽSKÉHO JARA
    Soňa Červená - přednes
    Karel Košárek - klavír

    Program:
    V. Ullmann: Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka
    B. Smetana: Fantasie na české národní písně pro klavír
    R. Ščedrin: Basso Ostinato pro klavír
    E. Satie: Sporty a kratochvíle

  • neděle 23. 6. 2013 | 19.00 | kostel sv. Jiljí
    Barocco sempre giovane - komorní orchestr
    Jiří Vodička - housle

    Program:
    A. Vivaldi: Concerto G dur „alla rustica“ pro smyčce a continuo RV 151
    J. S. Bach: Jesus bleibet meine Freude BWV 147
    P. A. Locatelli: Concerto grosso D dur op. 1 č. 5
    W. A. Mozart: Divertimento F dur KV 138
    P. A. Locatelli:
    L´ARTE DEL VIOLINO, op. 3
    Concerto D major No. 12

Bystřické zámecké slavnosti 2012

  • Neděle 3. 6. 2012 | 17.00 | Zámek
    Pražské kytarové kvarteto

    Program:
    J. A. Losy: Suita
    F. Sor: Ouverture z baletu "Alphonse et Leonore"
    C. Franck: Preludium, fuga a variace op. 18
    L. Brouwer: Toccata
    A. Corelli: Concerto grosso op. 6, č. 4
    L. Janáček: Po zarostlém chodníčku (výběr z II. řady)
    E. Granados: El fandango de Candil (z cyklu Goyescas)
    J. W. Duarte: Concerto democratico
    J. Rodrigo: Dos miniaturas andaluzas

  • Neděle 10. 6. 2012 | 18.00 | Kostel sv. Jiljí
    Octopus pragensis – sbor
    Pavel Černý – varhany
    umělecký vedoucí – Petr Daněk

    Program:
    C. Monteverdi - Zefiro torna, e´l bel tempo rimana
    P. de Monte - Peccantem me quotidie
    C. Monteverdi - Sfogava con le stelle
    Ch. Luython - Canzon in G (varh.); Fantasia in F (varh.)
    J. H. Gallus - Credo ex Missa Sancta Maria à 6
    J. Hassler - Toccata IV. Toni (varh.)
    N. Gombert - Je prens congie à 8
    G. Croce - Laudate Dominum in sanctis eius à 8
    H. L. Hassler - Ricercar in D (varh.)
    G. Flori - Sanctus.Benedictus a Agnus Dei ex Missa super Ung jour l´amant à 8
    Ch. Demantius - Praelium Ungaricum. Divo Imperatoris Rodolpho II. decantatum à 8

  • Neděle 17. 6. 2012 | 19.00 | Zámek
    HOUSLOVÉ DUO
    Pavel Eret – housle
    Věra Eretová – housle

    Program:
    A. Vivaldi: Sonáta RV 71 pro dvoje housle
    L. Boccherini / ar. Y. Yamamoto: Minuetto
    A. Honegger: Sonatina pro dvoje housle
    A. Dvořák / ar. H. Tamaki: Humoreska, op. 101, č. 7
    T. Hakase: Světadíl vášně
    S. S. Prokofjev: Sonáta pro dvoje housle, op. 56
    H. Tamaki: Variace na píseň Sakura, sakura pro dvoje housle
    P. de Sarasate: "Navara" pro dvoje housle

  • Neděle 24. 6. 2012 | 19.00 | Zámek
    Bardolino
    Jana Procházková – zpěv

    Program:
    L. Janáček: Moravská lidová poezie v písních
    C. Caller: Tres canciones de declaración
    M. Klepáčová: Říkadla
    P. Fischer: Koně
    P. Fischer: Marel o Del marel

Bystřické zámecké slavnosti 2011

  • Sobota 4. 6. 2011 | 19.00 | Zámek
    Slavnostní zahájení – krása ve dřevě zakletá
    Odkaz Michaela Thoneta – vernisáž

    Musica bellisima
    Eva Čierna-Tornová (cembalo)
    Lucie Pelíšková (traverso)
    Miloslav Študent (loutna, arciloutna, barokní kytara)

    Program:
    J. M. Hotteterre Le Romain: Suite III G dur
    J. A. Losy z Losinthalu: Suita in a (II.Kk.77)
    J. S. Bach: Sonáta A dur BWV 1032 pro flétnu a cembalo
    J. S. Bach: Partita a moll BWV 1013, výběr
    A. Forqueray: Suita č. 5, výběr
    G. F. Händel: Sonáta h moll HWV 367b (Op. 1, No. 9)

  • Úterý 7. 6. 2011 | 19.00 | Zámek
    Na pozvání pana starosty
    recitál Romana Dragouna (klavír, zpěv)

    Program:
    bude upřesněn

  • Čtvrtek 9. 6. 2011 | 19.00 | Zámek
    Irvin Venyš – klarinet
    Martin Kasík – klavír

    Program:
    J. Brahms: Sonáta pro klarinet a klavír Es-dur č. 2, op. 120
    J. Páleníček: Partita piccola pro klarinet a klavír
    M. Ištvan: Sonáta pro klarinet a klavír
    B. Martinů: Sonatina pro klarinet a klavír, H. 356

  • Úterý 14. 6. 2011 | 19.00 | Zámek
    JAZZMAZEC
    mužský vokální soubor

    Program:
    L. Malý: Magic mill, River jam, Second wave, Secret zone, Rainy day, Fine walk, Long hour, Espaňa, Muse with drooping wings, 3D people, Four strings, Fata morgana, Romantic Dance, Kentaur, Meridian.

  • Pátek 17. 6. 2011 | 19.00 | Zámek
    Legenda Thonet
    Přednáška p. Uhlíře, největšího českého znalce firmy Thonet

  • Neděle 19. 6. 2011 | 18.00 | Kostel sv. Jiljí
    Orchestr Atlantis
    Jana Švestková – mezzosoprán
    Jan Páleníček – violoncello
    Vítězslav Podrazil – dirigent

    Program:
    G. F. Händel: Sinfonia k oratoriu Šalamoun
    A. Vivaldi: Juditha triumphans / Vítězná Judita - árie z oratoria; Concerto G dur
    J. Haydn: Koncert č. 2 D dur, op. 101 pro violoncello a orchestr
    A. Vivaldi: Sinfonia h moll "Al Sancto Sepolcro"; Nisi Dominus, žalm 126
    G. F. Händel: Příjezd královny ze Sáby – sinfonia ke 3. dílu oratoria; Šalamoun
    J. Haydn: Písně - A Pastoral Song, Despair, Pleasing Pain, Sailor's Song

Bystřické zámecké slavnosti 2010

3. 6. 2010 | 19:00 | Zámek
Camerata Bohemica
Tomáš Strašil – violoncello
Gudni A. Emilsson (Island) – dirigent

5. 6. 2010 | 19:00 | kinosál Sušil
Aldo Nicolaj: Tři na lavičce (divadelní představení)
hrají: Květa Fialová, Petr Nárožný a Ladislav Trojan

7. 6. 2010 | 19:00 | Zámek
Prague Bassoon Band – fagotový soubor

10. 6. 2010 | 19:00 | Zámek
Jana Vonášková-Nováková – housle
Jitka Čechová – klavír

18. 6. 2010 | 19:00 | Zámek
M. Nostitz Quartet

Bystřické zámecké slavnosti 2009

15. ročník, Bystřice pod Hostýnem

7. 6. 2009 | Zámek | 19.00 - 21.00 hod.

LEGENDY SE VRACEJÍ
Václav Hudeček – housle
Petr Adamec – klavír
slavnostní setkání s čestnými hosty

11. 6. 2009 | Zámek | 19.00 hod.

VARHANY TROCHU JINAK
Marko Matlak – akordeon (Slovinsko)

14. 6. 2009 | Zámek | 19.00 hod.

HUDBA PRO SÓLO
Luis Alvanis – klavír (Anglie)

18. 6. 2009 | Zámek | 19.00 hod.

MYSTICKÉ OPOJENÍ
Kvinterna + P. Wagner - gamba

21. 6. 2009 | Zámek, nádvoří | 20.30 hod.
TANGO
Tango Milonguero
&The Best Of Tango
tanečně-hudební pořad

25. 6. 2009 | Kostel sv.Jiljí | 18.00 hod.

VIVAT BAROKO
Musica Florea

14. Bystřické zámecké slavnosti 2008

Pátek 13. 6. 2008

Zámek, 19.00 hod.
HUDBOU K PŘÁTELSTVÍ
Jan Páleníček – violoncello
Jitka Čechová – klavír

21.00 hod.
Slavnostní setkání s čestnými hosty

Vernisáž výstavy Bystřice 1368-2008

Úterý 17. 6. 2008

Zámek, 19.00 hod.
HUDBA PRO ŠEST STRUN
Christina Azuma (Brazílie)
– barokní a klasická kytara

Pátek 20. 6. 2008

Zámek, 19.00 hod.
HUDBA BEZ HRANIC
Clarinet Factory
Polyfonie a meditace

Neděle 22. 6. 2008

Nádvoří zámku, 19.30 hod.
(v případě napřízně počasí sál SD Sušil)
HUDEBNÍ POEZIE
Dan Bárta & Robert Balzar trio
jazzové variace pro zpěv, klavír,
kontrabas a bicí

Středa 25. 6. 2008

Zámek, 19.00 hod.
HUDEBNÍ PROLÍNÁNÍ
Kvarteto Apollon
Veselý, Šostakovič, Schubert

Neděle 29. 6. 2008

Kostel sv. Jiljí, 18.00 hod.
HUDBA CELÝM ŽIVOTEM
Camerata Moravia
Vít Mužík – housle

13. Bystřické zámecké slavnosti 2007

10. 6. 2007, zámek, 17.30 hod.
vernisáž obrazů – akad. mal. Adolf Born

10. 6. 2007, zámek, 19.00 hod.
JAZZ IN CLASSIC, CLASSIC IN JAZZ
České klarinetové kvarteto
Po koncertě se uskuteční slavnostní setkání
s představiteli města, sponzory a čestnými hosty.

13. 6. 2007, zámek, 19.00 hod.
AMARILLI & H. PURCELL
Markéta Cukrová – mezzosoprán
Monika Knoblochová – cembalo

17. 6. 2007, zámek, 19.00 hod.
Moravské klavírní trio

19. 6. 2007, Kostel sv. Jiljí, 18.00 hod.
OZVĚNY PRAŽSKÉHO JARA
Petr Čech – varhany
(vítěz soutěže Pražské jaro 2006)

22. 6. 2007, zámek-nádvoří, 20.30 hod
NESLYŠITELNÝ ŘEV UMĚNÍ
Komedii, která rozšiřuje ústa i rozhled
uvádí divadelní studio GaGa – Brno

24. 7. 2007, Kostel sv. Jiljí, 18.00 hod.
Filharmonie Hradec Králové
dir.: Ondřej Kukal
sólista: Roman Janál – zpěv

12. Bystřické zámecké slavnosti 2006

10. 6. 2006
Zámek
16.00 hod.
Malý kulturní předkrm
Otevření stálé expozice díla O. Drahotušského,
muzeum v přízemí
17.00 hod.
Slovenský večer BZS
- koncert Bratislavského akademického sboru
18.00 hod.
vernisáž výstavy slovenského
fotografa Robo Kočana

18. 6. 2006, 19.00 hod.
Zámek
OD RENESANCE PO SPIRITUÁLY
Gentlemen Singers – devítičlenný
mladý mužský sbor
B. CHILCOTT, T. TALLIS, O. LASSO,
F. SCHUBERT, P. HAAS, F. BIEBEL,
V. MIŠKINIS, L. JANÁČEK, A. DVOŘÁK,
E. SUCHOŇ, O. HALMA, J. PAPOULIS,
J. QUICK, E. SPERRY, S. HATFIELD,
B. DENNARD, A. MCNEIL, H. ROBERT

21. 6. 2006, 19.00 hod.
Zámek
OZVĚNY PRAŽSKÉHO JARA
Kvarteto Martinů – komorní koncert
W. A. MOZART, A. BORODIN, A. DVOŘÁK

25. 6. 2006, 19.00 hod.
Zámek
Světové inspirace pro housle a kytaru
Ekaterina Malachkova-Debiak
– housle (Francie)
Alexei Khorev – kytara (Francie)
A. VIVALDI, N. PAGANINI, J. IBERT ,
A. BARRIOS, P. DE SARASATE,
A. URKUNZUNOV, A. PIAZZOLA

27. 6. 2006, 20.30 hod
Zámek, nádvoří
Hradišťan s Jiřím Pavlicou

30. 6. 2006, 19.00 hod.
Zámek
Vitali Berzon – klavír (Německo)
recitál klavírního virtuoza
ruského původu
(v odpoledních hodinách
interpretační kurz na ZUŠ)
M. P. MUSORGSKIJ, W. A. MOZART ,
J. BRAHMS, F. CHOPIN, R. SCHUMANN,
F. LISZT

2. 7. 2006, 18.00 hod.
Kostel sv.Jiljí
Závěrečný filharmonický koncert
Jihočeská komorní filharmonie
dirigent: Stanislav Vavřínek
sólisté: Zdena Klouobvá – soprán
Václav Vonášek – fagot
A.DVOŘÁK, J. N. HUMMEL,
LUDWIG VAN BEETHOVEN

Festivalový cyklus České kulturní slavnosti vstupuje v roce 2017 do svého 15. roku působení.

České kulturní slavnosti jsou členem Asociace hudebních festivalů České republiky

České kulturní slavnosti získávají záštitu Ministerstva kultury.

Festivalu zakázané hudby Terezín byla udělena záštita prezidenta České republiky Miloše Zemana a záštita hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.


Nejbližší termíny:

Mladé pódium
(16.12. 2017)

16.12.2017 (sobota), Komorní sál Pražské konzervatoře, Pálffyovský palác, 18.00

Olga Šroubková (housle) vítězka soutěže Pražské jaro 2017
Filip Zaykov (housle)
Miroslav Sekera (klavír)

Program:

G. Ph. Telemann:
W. A. Mozart:
P. de Sarasate:
B. Martinů:

J. Suk:
Kánonická sonáta pro dvoje housle č. 1 G-dur (6')
Sonáta pro housle a klavír KV301 G-dur (14')
Cikánské melodie op. 20 (9')
Intermezza pro housle a klavír H261
- II. Poco allegro, II. Andante (5')
Čtyři kusy pro housle a klavír op. 17 (18')