DVOŘÁKOVA OLOMOUC

Dvořákova Olomouc

12. ročník mezinárodního hudebního festivalu v Olomouci

DVOŘÁKOVA OLOMOUC 2012

  • Úterý 8. 5. 2012 | 19.00 | Chrám sv. Mořice

    Pavla Vykopalová – soprán
    Jitka Zerhauová – mezzosoprán
    Peter Berger – tenor
    Richard Novák – bas
    Sbor Janáčkovy opery ND Brno
    Moravská filharmonie Olomouc
    Jaroslav Kyzlink – dirigent

    Program:
    Antonín Dvořák – Svatá Ludmila

    Vstupné: 200/100 Kč

  • Neděle 13. 5. 2012 | 19.00 | Reduta

    POCTA TVŮRCŮM
    Akademický sbor Žerotín a jeho hosté
    Pavel Koňárek – dirigent

    Program:
    Z. Lukáš, A. Dvořák, B. Martinů

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Úterý 15. 5. 2012 | 19.00 | Vlastivědné muzeum v Olomouci

    PhilHarmonia Octet a jeho hosté

    Program:
    L. Van Beethoven, A. Dvořák

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Neděle 20. 5. 2012 | 19.00 | Reduta

    Komorní sbor Lenky Dohnalové a jeho hosté

    Program:
    Jesus Christ Superstar a Hair (výběr písní ze slavných muzikálů)

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Středa 23. 5. 2012 | 19.00 | Mozartův sál

    Lev s bílou hřívou

    Program:
    Projekce filmu J. Jireše o L. Janáčkovi

    Vstupné: 20 Kč

  • Neděle 27. 5. 2012 | 19.00 | Klášterní Hradisko

    SLOVANSKÉ TANCE
    Kristina a Martin Kasíkovi – klavír
    Jan Šťastný – mluvené slovo

    Program:
    A. Dvořák, J. Brahms

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Pondělí 28. 5. 2012 | 19.00 | Kino Metropol

    VE SVĚTĚ NĚMÉHO FILMU
    groteska s doprovodem Moravské filharmonie Olomouc
    Robert Israel (USA) – dirigent

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Středa 30. 5. 2012 | 19.00 | Klášterní Hradisko

    Musica Florea
    Marek Štryncl – umělecký vedoucí

    Program:
    J. S. Bach – Braniborské koncerty

    Vstupné: 150/100 Kč

  • sobota 2. 6. 2012 | 20.00 | Horní náměstí

    JOSÉ CURA (Argentina)
    Wonsin Lee (Korea) – soprán
    Moravská filharmonie Olomouc
    Mario De Rose (Argentina) – dirigent

DVOŘÁKOVA OLOMOUC 2011

  • Pondělí 9. 5. 2011 | 19.00 | Chrám sv. Mořice
    Antonín Dvořák: Stabat Mater
    T. Kružliaková (Slovensko) – alt
    P. Berger (Slovensko) – tenor
    J. Sulženko – bas
    Akademický sbor Žerotín
    Sbormistr – P. Koňárek
    Moravská filharmonie Olomouc
    Dirigent – J. Kyzlink

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 200/100 Kč

  • Úterý 10. 5. 2011 | 19.00 | Reduta
    MozART GROUP (Polsko)

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Čtvrtek 12. 5. 2011 | 19.00 | Klášterní Hradisko
    Kubelíkovo trio

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Středa 18. 5. 2011 | 19.00 | nádvoří radnice
    KRLESS (soubor středověké hudby)

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Pátek 20. 5. 2011 | 19.00 | Klášterní Hradisko
    Collegium Marianum

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Neděle 22. 5. 2011 | 19.00 | Divadlo hudby
    TANGO ARGENTINO A MORAVSKO-ITALIANO TANGO
    Trio Milonguero
    Markéta Růžičková a David Lang – tanec

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Středa 22. 5. 2011 | 19.00 | Kino Metropol
    VE SVĚTĚ NĚMÉHO FILMU
    groteska s doprovodem Moravské filharmonie Olomouc
    dirigent – R. Israel (USA)

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 120/80 Kč

  • Pátek 27. 5. 2011 | 20.00 | Horní náměstí
    NOC NA BROADWAYI
    Ch. Noll (USA) – zpěv
    D. Gravitte (USA) – zpěv
    D. LaBrecque (USA) – zpěv
    Moravská filharmonie Olomouc
    Dirigent – R. C. Fleischer (USA)

    Program:
    bude upřesněn

    Vstupné: 200/100 Kč

DVOŘÁKOVA OLOMOUC 2010

Čtvrtek 13. 5. 2010 | 19:00 | Chrám sv. Mořice
A. Dvořák: Requiem
P. Vykopalová – soprán
K. Jalovcová – alt
T. Černý – tenor
M. Gurbaľ – bas
Český filharmonický sbor Brno
sbormistr – Petr Fiala
Moravská filharmonie Olomouc
dirigent – Petr Vronský

Neděle 16. 5. 2010 | 19:00 | Reduta
Koncert k 130. výročí založení sboru
J. Novák: Aesopia
Taneční skupina Co.D.A. Dance Company
(sólisté baletu Národního divadla v Brně)
David Švec – klavír
Jitka Zejdová – klavír
Akademický sbor Žerotín
choreografie – Marie Hrabalová
sbormistr – Pavel Koňárek

Středa 19. 5. 2010 | 19:00 | Reduta
Z. Fibich: Hippodamie
Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Jan Teplý, Petr Kostka ad.
Moravská filharmonie Olomouc
dirigent – Jiří Petrdlík
režie slova a hudby – Věra Šustíková

Čtvrtek 20. 5. 2010 | 19:00 | Klášterní Hradisko
Wihanovo kvarteto
(F. Mendelssohn-Bartholdy, A. Dvořák, J. Brahms)

Neděle 23. 5. 2010 | 19:00 | Reduta
Orchestr Karla Vlacha se svými sólisty a hostem Jitkou Zelenkovou
dirigent – Dalibor Kapras

Úterý 25. 5. 2010 | 19:00 | Klášterní Hradisko
Orpheus Britannicus
Jan Kvapil – zobcové flétny
Jan Čižmář – loutny
(H. Purcell, M. Locke, J. Playford)

Středa 26. 5. 2010 | 19:30 | Reduta
Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory

Pátek 28. 5. 2010 | 19:00 | Kino Metropol
Ve světě němého filmu
Steamboat Bill Jr./Plavčík na sladké vodě
režie – Charles Reisner
český komentář – Pavel Hekela
Moravská filharmonie Olomouc
dirigent a autor hudby – Robert Israel (USA)

Neděle 30. 5. 2010 | 19:00 | Kostel sv. Michala
Mužský byzantský sbor sv. Efraima (Maďarsko)
umělecký vedoucí – Tamás Bubnó
(D. Christov, F. Liszt, S. Rachmaninov)

Pondělí 31. 5. 2010 | 19:00 | Chrám sv. Mořice
Obnovená světová premiéra
Franz von Suppé: Velká instrumentální mše
Dana Burešová – soprán
Karla Bytnarová – alt
Richard Samek – tenor
Martin Gurbaľ – bas
Český filharmonický sbor Brno
sbormistr – Petr Fiala
Moravská filharmonie Olomouc
dirigent – Petr Chromčák

 

DVOŘÁKOVA OLOMOUC 2009

7. ročník mezinárodního hudebního festivalu

11.5.2009 | Reduta | 19.00 hod
Dvořák – Biblické písně
Martinů – Kytice
Sbor Janáčkovy opery Brno
MFO
Dirigent – J. Kyzlink

15.5.2009 | Reduta | 19.00 hod.
Hudba Hradní stráže a Policie ČR

18.5.2009 | Klášterní Hradisko | 19.00 hod.
S. Krylov ( Rusko )
houslový recitál

22.5.2009 | Kino Metropol | 19.00 hod.
Filmová groteska za doprovodu symfonického orchestru
Moravská filharmonie
Dirigent R. Israel ( USA )

25.5.2009 | Reduta | 19.00 hod.
Pocta Martinů a Ebenovi
Akademický sbor Žerotín
Sbormistr P. Koňárek

28.5.2009 | Reduta | 19.00 hod.
Carmen a Flamenco
E. Adlerová –mezzosoprán
Taneční skupina J. Drdácké
30.5.2009 | Chrám sv. Mořice | 19.00 hod.
Pocta F.M.Bartholdymu
Lobgesang
ČFS Brno
Slovenská filharmonie
Dirigent P. Vronský

1.6.2009 | Reduta | 19.00
Hvězdy Milánské La Scaly
MFO

DVOŘÁKOVA OLOMOUC 2008

pondělí 12. 5. 19.00 Reduta
Zahajovací koncert
A. Dvořák: Zlatý kolovrat
J. Suk: Fantazie pro housle a orchestr
L. Janáček: Sinfonietta
Sophia Jaffé (SRN) – housle
Symfonický orchestr Českého rozhlasu

čtvrtek 15. 5. 19.00 Chrám sv. Michala
J. D. Zelenka
Musica Florea
Marek Štryncl – umělecký vedoucí

neděle 18. 5. 19.30 Klášterní Hradisko
P. Passerau, A. Dvořák, F. Schubert
Q VOX & Lubomír Brabec

středa 21. 5. 17.30 Mozartův sál MFO
Seminář na téma
Francouzští skladatelé a jejich cesty na jih

středa 21. 5. 19.00 Reduta
Pocta francouzské hudbě
G. Bizet: Arlézanka
J. Offenbach: Koncert pro violoncello a orchestr
H. Berlioz: Římský karneval
M. Ravel: Španělská rapsodie
Jiří Bárta – violoncello
Moravská filharmonie
Dirigent: Alexander Rumpf (SRN)

 

DVOŘÁKOVA OLOMOUC 2007

pátek 11. 5. Reduta
Moravská filharmonie Olomouc
Václav Hudeček – housle
Eugen Prochác - violoncello (Slovensko)
Dirigent: Petr Vronský
A. Dvořák - Koncerty pro housle a violoncello

pondělí 14. 5. Klášterní Hradisko
Jan Fišer – housle
Michaela Roháčová – lesní roh
Ivo Kahánek – klavír
J. Brahms

Čtvrtek 17. 5. Klášterní Hradisko
Dostaveníčko s Madame Pompadour
Edita Keglerová – cembalo
Julie Braná – flétny,
taneční soubor Hartig
L. Couperin, A. Danican Phillidor, J. B. Boismortier

středa 23. 5. Konvikt
Alexander String Quartet (USA )

Čtvrtek 24. 5. Kino Metropol
Ve světy němého filmu
Moravská filharmonie
Dirigent Robert Israel ( USA )

pondělí 28. 5. Reduta
Jazz Rudolfinum Big Band
Dirigent Milan Svoboda

středa 30. 5. Klášterní Hradisko
Gentleman Singers
Od renesance k jazzu

pondělí 31. 5. Reduta
Jan Páleníček – violoncello
Jana Vonášková-Nováková – housle
Akademický sbor Čerotín
Moravská filharmonie Olomouc
Dirigent Lee Curtis (Anglie)
J. Brahms: Dvojkoncert pro housle a violoncello
A. Dvořák: Te Deum Laudamus

sobota 2. 6. kostel sv. Mořice
L. van Beethoven – Symfonie č. 9
Sbor – Regensburger Kantorei (SRN)
Moravská filharmonie Olomouc
Dirigent Ch. Kroll (SRN)
Sólisté v jednání

DVOŘÁKOVA OLOMOUC 2006

Čtvrtek 4. 5. 19.00 Kino Metropol
FRIGO NA MAŠINĚ
groteska BUSTERA KEATONA
s doprovodem Moravské filharmonie
Dirigent a autor hudby – (USA) Robert Israel

pátek 12. 5. 19.00 Reduta
POCTA GEORGE GERSHWINOVI – RHAPSODY IN BLUE
Ondřej Havelka a Melody Makers
Sestry Havelkovy

Čtvrtek 18. 5. 17.30 Mozartův sál
"ZÁŘILO MOZARTOVO SLUNCE NA DVOŘÁKA?"
Seminář o vztahu A. Dvořáka k hudbě W. A. Mozarta

Čtvrtek 18. 5. 19.00 Reduta
PRAŽSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR
koncertantní a operní árie W. A. Mozarta
I. Krejčí Vivat Rossini
A. Dvořák Česká suita
Mária Haan – soprán
Richard Haan – baryton
Umělecký vedoucí – Antonín Hradil

pátek 19. 5. 19.00 Umělecké centrum UP
PAVEL HAAS QUARTET
Smetana, Mozart, Haas
Karel Dohnal – klarinet

pondělí 22. 5. 19.00 Klášterní Hradisko
ABEGG TRIO (Německo)
Mozart, Šostakovič, Čajkovskij

Čtvrtek 25. 5. 19.00 Mozartův sál
DANIEL SKÁLA
cimbál, jak jej neznáte

úterý 30. 5. 19.00 Reduta
SVĚTOVÁ SUPERSTAR MISCHA MAISKY
slavný violoncellista hraje poprvé se svými dětmi
A. Dvořák Novosvětská symfonie
L. van Beethoven Koncert pro housle,
violoncello a klavír C dur
Mischa Maisky – violoncello
Lily Maisky – klavír
Sascha Maisky – housle
Moravská filharmonie
Dirigent – Petr Vronský

Čtvrtek 1. 6. 20.00 Dóm sv. Václava
Závěrečný koncert u příležitosti otevření
Arcidiecézního muzea Olomouc
LUDWIG VAN BEETHOVEN
MISSA SOLEMNIS
Zdena Kloubová – soprán
Olga Černá – alt
Tomáš Černý – tenor
Roman Vocel – bas
Český národní sbor
Sbormistr – J. Brych
Moravská filharmonie
Dirigent – Roberto Montenegro (Uruguay)

Festivalový cyklus České kulturní slavnosti vstupuje v roce 2017 do svého 15. roku působení.

České kulturní slavnosti jsou členem Asociace hudebních festivalů České republiky

České kulturní slavnosti získávají záštitu Ministerstva kultury.

Festivalu zakázané hudby Terezín byla udělena záštita prezidenta České republiky Miloše Zemana a záštita hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.


Nejbližší termíny:

Malostranské komorní slavnosti 2017
(8. 10. – 26. 11. 2017)

Program:

8. 10. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Schola Gregoriana Pragensis (Česká republika)
Zpívejme, věrní, společně
Zpěvy české a německé reformace

22. 10. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Beethoven Quartett (Švýcarsko)
Ludwig van Beethoven
Friedrich Theodor Fröhlich
Johannes Brahms

5. 11. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Jitka Čechová – klavír (Česká republika)
Robert Schumann
Ferenc Liszt
Bedřich Smetana

19. 11. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Kateřina Englichová – harfa (Česká republika)
Vilém Veverka – hoboj (Česká republika)

Maurice Ravel
Luboš Sluka
Claude Debussy

26. 11. 2017 (neděle), Kostel Panny Marie Vítězné, 15.00

Pavel Černý - varhany (Česká republika)
Karl Franz Pitsch
Robert Führer
Josef Leopold Zvonař
Antonín Dvořák
Josef Suk
Josef Klička
Leoš Janáček