MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2017

Malostranské komorní slavnosti

15. ročník festivalu v Praze ve Valdštejnském paláci

FESTIVAL DĚKUJE ZA LASKAVOU PODPORU
více zde

Milí posluchači, přátelé festivalu,
je pro nás ctí a potěšením, že vám můžeme již 13 let bezplatně nabízet úspěšný festivalový cyklus koncertů Malostranské komorní slavnosti.

Abychom mohli v této podobě zajistit jeho další pokračování do let budoucích, otevíráme možnost podpory formou dárcovství všem jeho příznivcům.

V případě vašeho zájmu prosím vyplňte a odešlete darovací smlouvu, nebo přímo váš dar poukažte na festivalový účet číslo: 5702110282/5500. Váš dar je daňově uznatelnou položkou.

Za vaši laskavou podporu předem děkujeme.

FORMULÁŘ PRO DAROVACÍ SMLOUVU:

Zavřít

MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2016

Program (2. 10. – 27. 11. 2016)

2. 10. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Jan Páleníček – violoncello
Jitka Čechová – klavír

Bohuslav Martinů
Josef Páleníček
Sergej Rachmaninov

15. 10. 2016 (sobota), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Laurent Albrecht Breuninger – housle
Ana Flávia Frazao – klavír

Claude Debussy
Edino Krieger
Camille Saint-Saëns
Hector Villa-Lobos
Maurice Ravel

30. 10. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Jana Hrochová Wallingerová – mezzosoprán
Reinhard Seehafer - klavír

Antonín Dvořák
Bohuslav Martinů
Richard Wagner
Giuseppe Verdi
Petr Iljič Čajkovskij
Leoš Janáček

13. 11. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Barocco Sempre Giovane – komorní orchestr
Olivier Lakota – trubka

Marc Antoine Charpentier
Pietro Antonio Locatelli
Johann Sebastian Bach
Georg Friedrich Händel
W. A. Mozart
Giuseppe Torelli
Jan Václav Stamic
Antonio Vivaldi

27. 11. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Classico Terzetto Italiano
Ubaldo Rosso - flétna
Carlo De Martini - housle
Francesco Biraghi – kytara

Joseph Weigl
Anton Diabelli
Francesco Molino
Gioachino Rossini


MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2015

  • neděle 4. 10. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Vladimír Bukač – viola
    Adam Skoumal – klavír

    Program:
    Johannes Brahms: Scherzo c moll
    Bohuslav Martinů: Sonáta č. 1 pro violu a klavír
    Frank Bridge: Penseiro
    Adam Skoumal: Shalik (arabský tanec)
    César Franck: Sonáta A dur

  • neděle 18. 10. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Barbara Maria Willi – cembalo

    Program:
    Hans Leo Hassler: Canzona III in F
    Johann Sebastian Bach: Partita D dur BWV 828
    Francois Couperin: Les barricades mystérieuses
    Peter Graham: BAMAWI pro cembalo solo
    Johann Sebastian Bach: Chromatická fantazie a fuga d moll BWV 903

  • ZMĚNA TERMÍNU KONCERTU

    sobota 31. 10. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    NEZNÁMÉ PERLY SKANDINÁVSKÉ ROMANTIKY
    Jaroslav Šonský – dirigent
    Martinů Strings Prague

    Program:
    Carl Nielsen: Serenáda op. 1 pro smyčcový orchestr
    Kurt Atterberg: Svita pro housle, violu a smyčce
    Lars-Erik Larsson: Romance pro smyčcový orchestr, op. 19
    Dmitrij Šostakovič: Komorní symfonie, op. 110

  • neděle 15. 11. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Italské klavírní duo (čtyřručně)
    Sergio Marchegiani (Itálie) – klavír
    Marco Schiavo (Itálie) – klavír

    Program:
    Franz Schubert: Fantasia F moll, op. 103, D. 940
    Johannes Brahms: Uherské tance 1-10
    Johannes Brahms: Uherské tance 11-21

  • neděle 29. 11. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Wenzel Grund (Švýcarsko) – klarinet
    Jitka Čechová – klavír

    Program:
    Robert Schumann: Fantasiestücke op. 73 pro klarinet a klavír
    Johannes Brahms: Sonáta f moll č. 1, op. 120 pro klarinet a klavír
    Zdeněk Fibich: Selanka (Idylle), op. 16
    Bohuslav Martinů: Sonatina pro klarinet a klavír
    Claude Debussy: Premiere rhapsodie



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2013

  • neděle 29. 9. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Jiří Vodička – housle


    Barocco sempre giovane – komorní orchestr
    umělecký vedoucí – Josef Krečmer

    Program:
    P. A. Locatelli: Introduzione teatrale op. 4 no. 4
    P. A. Locatelli: Concerto grosso in Re maggiore op. 1 no. 5
    A. Vivaldi: Concerto in Si bemolle maggiore per Violino, Archi e Basso Continuo
              "O Sia Il Corneto Da Posta" RV 363
    A. Vivaldi: "L'ESTRO ARMONICO" op. 3 no. 11
              Concerto grosso in Re minore RV 565
    A. Vivaldi: Sinfonia avanti la Sena Festeggiante RV 693
    F. Geminiani: Concerto grosso no. 12 in Re minore „La Follia“
              (trascritto dall’ op. 5 no. 12 di Arcangelo Corelli)
    P. A. Locatelli: L´ARTE DEL VIOLINO op. 3 no. 12
              Concerto in Re maggiore per Violino, Archi e Basso Continuo
              „Il Labirinto Armonico. Facilis aditus, difficilis exitus“

  • neděle 6. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Ang Li (Kanada) – klavír

    Program:
    L. van Beethoven: Sonáta č. 5 c moll, op. 10, č. 1
    L. Janáček: Sonáta 1. X. 1905, Z ulice
    S. Rachmaninov: Preludium G dur, op. 32, č. 5; Étude-Tableaux c moll, op. 33, č. 9
    I. Albéniz: Z Iberie
    C. Debussy: Čtyři preludia
    T. Takemitsu: Rain Tree Sketch II
    F. Liszt: Balada č. 2 b moll, S. 171

  • neděle 13. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Pavel Steidl – kytara

    Program:
    J. A. Losy Count of Losinthal: Ouveture
    F. H. Lobkovic: Allemande
    J. A. Losy Count of Losinthal: Courante
    Cervenka: Sarabande
    J. A. Losy Count of Losinthal: Bouře
    J. Adam Count of Questenberg : Menuet
    J. A. Losy Count of Losinthal: Gigue
    N. Paganini: Sonate e Ghiribizzy
    L. Janáček: Lístek odvanutý
    J. Obrovská: Pocta českému chorálu
    C. Domeniconi: Hommage a Jimmy Handrix
    P. Steidl: A ty taky jdi do Ithaky (Pocta Janě Obrovské)
    L. Janáček: Dobrou noc

  • neděle 20. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Olimpia Lucente (Itálie / USA) – zpěv
    Pavel Kudelásek – housle
    Daniel Wiesner – klavír

    Program:
    A. Catalani: Ebben? Ne andrò lontana (La Wally)
    A. Dvořák: Měsíčku na nebi hlubokém (Rusalka)
    A. Dvořák: Mazurek pro housle a klavír
    G. Gershwin: Porgy & Bess
    C. Porter: Popular Medley
    arr. Moses Hogan: Tradiční americké spirituály
    A. Dvořák: Largo ze symfonie Z Nového světa
    E. di Capua: O Sole Mio
    L. De Crescenzo: Rondine al nido
    V. Russo / E. di Capua: I' te vurria vasà
    E. Fusco / R. Falvo: Dicitincello vuje
    L. Bovio / E. Tagliaferri / N. Valente: Passione
    E. Nicolardi / E. De Curtis: Voce 'e notte
    E. De Curtis / G. De Curtis: Torna a Surriento
    N. Paganini: Cantabile pro housle a klavír
    G. Capaldo / S. Gambardella: Comme facette mammeta
    S. Di Giacomo / F. Buongiovanni: Palomma e' notte
    C. A. Bixio / B. Cherubini: Mamma

  • neděle 27. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Jitka Hosprová – viola
    Jitka Čechová – klavír

    Program:
    C. Schumann: Tři romance pro violu a klavír, op. 22
    R. Schumann: Sonáta č. 2, op. 22 g moll pro klavír sólo
    J. Brahms: Sonáta č. 1, op. 120 f moll pro violu a klavír
    P. Hindemith: Sonáta č. 1, op. 25 pro violu sólo
    P. Hindemith: Sonáta – Fantazie č. 4, op. 11 pro violu a klavír

  • neděle 3. 11. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Trojanovo trio

    Program:
    J. Williams: Schindlerův seznam
    V. Trojan: Suita z filmu Císařův slavík dle H. Ch. Andersena
    V. Trojan: Suita z filmu Princ Bajaja dle B. Němcové
    A. W. Ketelbey: Na perském trhu
    A. Piazzolla: Libertango, Oblivion (Zapomnění), Escualo (Žralok)



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2012

  • Neděle 7. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Kvarteto Apollon
    Wenzel Grund (Švýcarsko) – klarinet

    Program:
    S. Prokofjev: Smyčcový kvartet č. 2, op. 92 „na Kabardinská témata“
    A. Rejcha: Kvintet B dur pro klarinet a smyčcové kvarteto
    M. Ravel: Smyčcový kvartet F dur

  • Neděle 14. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Joanna Trzeciak (Polsko) – klavír

    Program:
    L. van Beethoven: Variace F dur, op. 34
    K. Szymanowski: “Masky “, op. 34
    J. N. Hummel: Variace C dur na Vivat Bachus, Bachus lebe z Mozartovy opery "Die entfûrung aus dem Serail" op. 34, č. 3
    F. Chopin: 4 Impromtus

  • Sobota 20. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Stéphane Béchy (Francie) – cembalo

    Program:
    N. Lebègue: Chaconne
    François d’Agincourt: La d’Houdemare
    Jean-François Dandrieu: La Lyre d’Orphée; L’éclatante
    Jean-Baptiste-Antoine Forqueray: La Couperin; La sylva; La Rameau
    Armand-Louis Couperin: La Chéron; La Blanchet
    Jacques Duphly: Allemande; Rondeau; La Forqueray; Chaconne; La Pothoüin

  • Neděle 28. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    komorní orchestr Quattro
    Antonio Amenduni (Itálie) – flétna
    Marek Štilec – dirigent

    Program:
    J. Suk: Meditace na staročeský chorál sv. Václave“, op. 35a
    G. Holst: St. Paul‘s suite
    S. Mercadante: Concerto in mi minore pro flétnu as smyčcový orchestr
    O. Respighi: Antiche arie e danze – Staré árie a tance



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2011

  • Neděle 2. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Zuzana Lapčíková – cimbál, zpěv
    Josef Fečo – kontrabas

    Program:
    Balady a Janáčkovské parafráze (L. Janáček, Z. Lapčíková)

  • Neděle 9. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Duo Brillaner (Izrael)
    Shirley Brill – klarinet
    Jonathan Aner – klavír

    Program:
    J. K. Vaňhal: Sonáta B dur
    L. Janáček: Houslová sonáta (arr. Duo Brillaner)
    C. Debussy: Première Rhapsodie
    J. Brahms: Sonáta f moll, op. 120, 1

  • Neděle 16. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Ramzi Yassa – klavír (Egypt)

    Program:
    L. van Beethoven: Sonáta cis moll č. 2, op. 27 "Měsíční svit"
    L. van Beethoven: Sonáta Es dur, op. 81a "Les adieux"
    L. van Beethoven: Sonáta C dur, op. 53 "Waldstein"
    L. van Beethoven: Sonáta f moll, op. 57 "Appassionata"

  • Neděle 23. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Guglielmo Callegari (Itálie) – tenor
    Lada Valešová – klavír

    Program:
    F. P. Tosti: A'vucchella
    F. P. Tosti: Malia
    D. Scarlatti: Sonáta E dur
    G. Puccini: La Fanciulla del West - Ch'ella mi creda da
    G. Puccini: Tosca - Recondita armonia
    G. Verdi: Il Trovatore - Di quella pira da
    J. Suk: Jaro, op.22a - Jaro
    G. Puccini: Tosca - E lucean le stelle da
    A. Dvořák: Dumka
    G. Puccini: Turandot - Nessun dorma da
    J. Suk: Jaro, op. 22a - V roztoužení
    A. Lara: Granada
    J. Serrano: Te quero morena

  • Neděle 30. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Janáčkovo kvarteto

    Program:
    J. Novák: Quadricinium fidium primum
    E. Schulhoff: I. smyčcový kvartet
    L. Janáček: II. smyčcový kvartet "Listy důvěrné"



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2010

3. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
Talichovo kvarteto
Jan Talich - housle Antonio Stradivari
Petr Maceček - housle Francesco Rugger
Vladimír Bukač - viola Lorenzo Guadanini
Petr Prause - violoncello Giovanni Grancino

10. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
Smetanovo trio
Jitka Čechová – klavír
Jana Vonášková-Nováková – housle
Jan Páleníček – violoncello

17. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
POCTA CHOPINOVI
Anna Maria Stanczyk (Polsko) – klavír

24. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
Camerata Bohemica
Giampiero Sobrino (Itálie) – klarinet
Gudni Emilsson (Island) – dirigent



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2009

30.9. 2009 | 19:30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Talichův komorní orchestr
Jiří Bárta - violoncello
Smetanovo trio
Martina Bačová – housle
Ivo Kahánek – klavír
Jan Talich – dirigent

7.10. 2009 | 19.30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Domen Lorenz - housle (Slovinsko)
Alenka Lorenz – klavír (Slovinsko)

14.10. 2009 | 19.30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Kvarteto Apollon
Thomas Thomaschke - zpěv

21.10. 2009 | 19:30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Staffan Martensson – klarinet (Švédsko)
Jitka Čechová – klavír
Jan Páleníček - violoncello

26.10. 2009 | 19.30 | Chrám Panny Marie Vítězné
(Pražské Jezulátko)
Camerata Bohemia
(komorní orchestr)
Drahomíra Matznerová - varhany
dir.: T.F. Weser (Německo)



MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2008

ZAČÁTKY KONCERTŮ V 19.30

neděle 5. 10. 2008
Komorní filharmonie Pardubice
J. F. Manzone – dirigent/conductor (Francie/France)
GOSSEC, ČAJKOVSKIJ, MOZART

středa 8. 10. 2008
ArteMiss Trio
Adéla Štajnochrová – housle/violin
Alžběta Vlčková – violoncello
Jana Holmanová – klavír/piano
MARTINŮ, SMETANA

neděle 12. 10. 2008
"BÁSNÍK A VIRTUÓZ KLAVÍRU"
Jitka Čechová – klavír
SMETANA

středa 15. 10. 2008
"HUDBA BEZ HRANIC"
Gentlemen Singers
JANÁČEK, DVOŘÁK, MERCURY, MORROW ad.

neděle 19. 10. 2008
Classicon - dechová sekce Českých filharmoniků
D. Ashkenazy – klarinet
MOZART, KRAMÁŘ



MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2007

úterý 2. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
POCTA MISTRŮ
Smetanovo trio
Jitka Čechová – klavír
Jana Vonášková-Nováková – housle
Jan Páleníček – violoncello
BRAHMS, JANOVICKÝ, DVOŘÁK

neděle 7. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
LÁSKA A JEJÍ PODOBY
Emma Curtis – kontraalt (Anglie)
Lada Valešová – klavír
MASSENET, HAHN, SAINT-SAENS, STRAUSS, BRAHMS, PORTER

středa 10. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
...A NEJEN SMYČCE
Bennewitzovo kvarteto
Dan Wiesner – klavír
Silvie Hessová – housle
HAYDN, MARTINŮ, CHAUSSON

neděle 14. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
POCTA BRAHMSOVI
Christian Will Müller – klavír
BRAHMS, KAGEL, BRAHMS

středa 17. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
MÁME RÁDI JAZZ
Radek Zapadlo – saxofon
Matěj Benko – klavír
Petr Dvorský – kontrabas
Martin Novák – bicí
EVANS, COLTRANE, COREA, DAVIS

neděle 21. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
COMBATTIMENTO VENEZIANO
Collegium 1704
Václav Luks – umělecký vedoucí
Xenia Löffler – barokní hoboj
VIVALDI, ALBINONI, MARCELO



MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2006

středa 4. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Královská tria
Ensemble Tourbillon
Petr Wagner – umělecký vedoucí
Marin Marais: Sonnerie de Sainte Geneviève du Mont de Paris
Charles Dollé: Sonate en Trio
Georg Philipp Telemann: Trio No.10 ze sbírky Essercizzi Musici
Dietrich Buxtehude: Triosonate in A
Gottfried Finger: Sonate a 3

neděle 8. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
České klavírní klenoty 20. století
Martin Kasík – klavír
Vítězslav Novák: Vzpomínky op. 6
Leoš Janáček: Sonáta 1. X. 1905
Leoš Janáček: V Mlhách
Bohuslav Martinů: Tři české tance
Karel Husa: Sonatina
Klement Slavický: Tři skladby pro klavír

středa 11. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Vídeňská křižovatka
Zdena Kloubová – soprán
Václav Luks – kladívkový klavír
Carl Philipp Emanuel Bach: Württenbergská sonáta č. 1 a moll
Joseph Haydn: Landlust
Ludwig van Beethoven: Bußlied, Ich liebe dich
Franz Schubert: Ständchen
Carl Philipp Emanuel Bach: Rondo G dur "für Kenner und Liebhaber III"
Wolfgang Amadeus Mozart: Daphne, deine Rosenwangen,
Als Luise..., Ridente la calma, An Chloë
Leopold Koželuh: Sonáta a moll op. 20, Tři italské arietty

neděle 15. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Jazzové inspirace
Kvarteto Apollon
David Balakrishnan: Skylife, Spider Dreams, Waterfall with Blenders,
Little Mouse Jumps
Miles Davis: Milestones, Seven Steps to Heaven
Dizzy Gillespie: A Night in Tunisia
Oliver Nelson: Stolen Moments
Horace Silver: Ecaroh
Thelonious Monk: Ruby My Dear
Darol Anger: Street Stuff
Leonard Bernstein: Cool
Chick Corea: No Mystery
John Coltrane: Naima
Pat Metheny: Jaco

středa 18. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Velké houslové sonáty
Jana Vonášková–Nováková – housle
Petr Novák – klavír
Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 9 "Kreutzerova"
Cézar Franck: Sonáta A dur

neděle 22. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Slavní klasikové
Filharmonický komorní orchestr
Pavel Prantl – umělecký vedoucí
Jean-Marc Fessard (Francie) – klarinet
Jan Zach: Sinfonia č. 4 in A
Karel Stamic: Koncert pro klarinet a orchestr č. 1 F dur
Karel Husa: Pastoral for Strings (1980)
Michel Lysight: Septentrion pro klarinet a smyčce (2005)
Bohuslav Martinů: Serenáda č. 2 pro dvoje housle a violu (1932; H. 216)

Festivalový cyklus České kulturní slavnosti vstupuje v roce 2017 do svého 15. roku působení.

České kulturní slavnosti jsou členem Asociace hudebních festivalů České republiky

České kulturní slavnosti získávají záštitu Ministerstva kultury.

Festivalu zakázané hudby Terezín byla udělena záštita prezidenta České republiky Miloše Zemana a záštita hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.


Nejbližší termíny:

Malostranské komorní slavnosti 2017
(8. 10. – 26. 11. 2017)

Program:

8. 10. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Schola Gregoriana Pragensis (Česká republika)
Zpívejme, věrní, společně
Zpěvy české a německé reformace

22. 10. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Beethoven Quartett (Švýcarsko)
Ludwig van Beethoven
Friedrich Theodor Fröhlich
Johannes Brahms

5. 11. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Jitka Čechová – klavír (Česká republika)
Robert Schumann
Ferenc Liszt
Bedřich Smetana

19. 11. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Kateřina Englichová – harfa (Česká republika)
Vilém Veverka – hoboj (Česká republika)

Maurice Ravel
Luboš Sluka
Claude Debussy

26. 11. 2017 (neděle), Kostel Panny Marie Vítězné, 15.00

Pavel Černý - varhany (Česká republika)
Karl Franz Pitsch
Robert Führer
Josef Leopold Zvonař
Antonín Dvořák
Josef Suk
Josef Klička
Leoš Janáček