TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2017

Tanvaldské hudební jaro

61. ročník hudebního festivalu

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2017

Program (14. 4. – 12. 5. 2017)

Pátek 14. 4. 2017 | 18.30 | Kino Jas Járy Cimrmana
.

Vernisáž výstavy dětských prací z výtvarné soutěže na téma „Naše město očima dětí“ pořádané Střediskem volného času Tanvald.
Hudební a taneční vystoupení žáků ZUŠ Tanvald.

19.00 | Kino Jas Járy Cimrmana 
Eloisa Cascio
– klavír (Itálie)

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta C dur KV279
Fryderyk Chopin: Brilantní variace B dur op. 12
George Gershwin: Tři preludia
Maurice Ravel: Jeux d’eau (Hry vody)
Sergej Rachmaninov: Sonáta b moll č. 2 op. 36

Vstupné: 150 Kč



Pátek 28. 4. 2017 | 19.00 | Kino Jas Járy Cimrmana

Vystoupení žáků ZUŠ Tanvald.
Felix Slováček - klarinet, sopranosaxofon
Vjačeslav Grochovskij – klavír

Program:
Jan Václav Stamic: Rondo (3. věta z Koncertu pro klarinet a orchestr B dur)
Johann Sebastian Bach: „Jesus bleibet meine Freunde“ BWV 147 pro klavír sólo
Alessandro Marcello: Adagio ( z Koncertu pro hoboj a orchestr d moll)
Eduard Nápravník: Melancholie pro klavír sólo
Zdeněk Fibich: Poem
Bedřich Smetana: „Furiant“ z Českých tanců pro klavír sólo
Karel Svoboda: Cirkus Humberto, Krev toulavá
Oscar Peterson: Laurentide Valse pro klavír sólo
Artie Shaw: Koncert pro klarinet
Fryderyk Chopin: Balada f moll č. 4 pro klavír sólo
Gianni Ferrio: Tajuplný ostrov
Waldir de Azevedo: Amorada
Sergej Rachmaninov: Etudy- obraz /výběr/ pro klavír sólo
Claude Debussy: Malý černoušek, Dívka s vlasy jako len, Cikánský tanec
Franz Schubert – Ferenc Liszt: Soireé de Wien č. 6 pro klavír sólo
Ennio Morricone: Tenkrát na západě
Nino Rota: Speak softly love

Vstupné: 150 Kč



Pátek 12. 5. 2017 | 19.00 | Kostel sv. Františka z Assisi

Vystoupení žáků ZUŠ Tanvald.

STABAT MATER
Štěpánka Heřmánková – soprán
Eliška Mourečková – mezzosoprán
Miroslav Laštovka – trubka pikola
Vladimír Roubal - varhany

Program:
Jeremiah Clarke: Marche triomphale
Giovanni Battista Pergolesi: Aria: „Vidit suum dulcem“, Aria: „Quae moere batet“, Aria: „Sancta mater“
Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga C dur BWV 547
Marc-Antoine Charpentier: Prelude k Te deum D dur
Antonín Dvořák: Dvě preludia pro varhany
Antonín Dvořák: Aria: „Inflammatus et accensus“
Johann Sebastian Bach: Chorál: „Jesus bleibet meine Freude“ BVW 147
Karel Blažej Kopřiva: Salve Regina
Leon Boelmann: Modlitba k panně Marii a Toccata z gotické suity
Jan Křtitel Vaňhal: Aria: „Fac me plagis“
George Friedrich Händel: Aria: „Let the Bright Seraphim“

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2013

  • pátek 5. 4. 2013 | 18.30 | Kino Jas Járy Cimrmana
    Vernisáž výstavy prací žáků DDM Ulita Tanvald
    „Tajemný svět skřítků, víl a čarodějnic“
    Hudební a taneční vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

    19:00 | Kino Jas Járy Cimrmana
    OD BACHA PO BEATLES
    Vokální soubor GENTLEMEN SINGERS

    Program:
    V. Miškinis: Cantate Domino
    F. Biebl: Ave Maria (Angelus Domini)
    F. Poulenc: Quatre petites prières de Saint François d'Assise
    F. Poulenc: Clic, clac, dansez sabots; La belle si nous étions; Chanson á Boire
    A. Banchieri: Contrapunto Bestiale Alla Mente
    P. Drayton (upr. J. Kubín): Masterpiece
    A. Dvořák: Ztracená ovečka, Hostina
    Jan Vičar: Vejr
    Výběr populárních písní z posledních nahrávek souboru Yesterday – A Tribute to The Beatles a Just One World v originálních úpravách Gentlemen Singers.
    Vstupné: 200 Kč

  • pátek 26. 4. 2013 | 19.00 | Kino Jas Járy Cimrmana
    SMYČCOVÉ KVARTETO A CHOPIN?
    Ivo Kahánek – klavír
    Heroldovo kvarteto

    Program:
    L. van Beethoven: Smyčcový kvartet C dur op. 59/3 "Razumovský"
    F. Chopin: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 e moll op. 11
    Vstupné: 150 Kč

  • pátek 10. 5. 2013 | 19.00 | Kostel sv. Františka z Assisi
    SKVOSTY BAROKA
    Pavla Švestková – mezzosoprán
    Jan Páleníček – violoncello
    Orchestr Atlantis
    Vítězslav Podrazil – dirigent

    Program:
    A.Vivaldi: Concerto G dur; Juditha triumphans / Vítězná Judita (árie z oratoria)
    G. F. Händel: Sinfonia k oratoriu Samson; Jozue (árie z oratoria)
    J. Haydn: Koncert č. 2 D dur, op. 101 pro violoncello a orchestr
    G. F. Händel: Sinfonia k oratoriu Šalamoun
    W. A. Mozart: Betulia liberata / Osvobozená Betulie (dvě árie z oratoria)

    Vstupné: 150 Kč

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2012

  • Pátek 13. 4. 2012 | 18.30 | Kino Jas Járy Cimrmana
    Vernisáž výstavy prací žáků DDM Ulita Tanvald
    Hudební a taneční vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

    19:00 | Kino Jas Járy Cimrmana
    VÍTÁNÍ JARA
    Hradišťan – umělecký vedoucí Jiří Pavlica

    Program:
    Písně o lásce, přírodě, Velikonocích a dalších symbolech, které člověka v tomto ročním období provázejí.

    Vstupné: 250 Kč

  • Pátek 27. 4. 2012 | 19.00 | Kino Jas Járy Cimrmana
    Vystoupení žáků ZUŠ Tanvald
    JAZZ NA ENTOU
    Milan Svoboda – klavír
    Jiří Bárta – violoncello

    Program:
    J. S. Bach: Transformace Sarabanda ze Suity č. 5 c moll, BWV 1011
    M. Svoboda: Jarní píseň; Smaragd; Stíny; Myslím, že ano; Znamení střelce; Klidné ráno; Podzimní; Motolice; Tři miniatury pro cello a klavír.

    Vstupné: 150 Kč

  • Pátek 11. 5. 2012 | 19.00 | Kostel sv. Františka z Assisi
    VARHANNÍ KONCERT
    Iva Kramperová – housle
    Pavel Svoboda – varhany

    Program:
    J. S. Bach: Preludium, adagio a fuga C dur
    C. P. E. Bach: Sonáta g moll Wq 70/6
    H. I. F. Biber: Passacaglia g moll pro housle
    F. M. Bartholdy: Fuga e moll (1839)
    J. J. Benda: Grave z Koncertu G dur pro housle a varhany

    Vstupné: 100 Kč

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2011

  • Pátek 15. 4. 2011 | 18.30 | Kino Jas Járy Cimrmana
    Toulky přírodou
    Vernisáž výstavy prací žáků DDM Ulita Tanvald
    Hudební a taneční vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

    19:00 | Kino Jas Járy Cimrmana
    S KYTAROU PO SVĚTĚ
    Lubomír Brabec – kytara

    Program:
    Kytarový koncert spojený s vyprávěním Lubomíra Brabce o jeho třech cestách na kontinent věčného ledu. Součástí koncertu-přednášky je promítání diapozitivů z plavby  první české jachtařské a potápěčské expedice přes nejrozbouřenější moře světa – Drakeův průliv – do Antarktidy.
    Na koncertě zazní skladby J. S. Bacha, H. Villa-Lobose, J. Turiny, F. Tárregy a další.

    Vstupné: 150 Kč

  • Pátek 6. 5. 2011 | 19.00 | Kino Jas Járy Cimrmana
    Vystoupení žáků ZUŠ Tanvald
    SÁZÍME NA KLASIKU
    Smetanovo trio
    Jitka Čechová – klavír
    Jana Vonášková-Nováková – housle
    Jan Páleníček – violoncello

    Program:
    L. van Beethoven: Trio B dur
    A. Dvořák: Trio op. 90, "Dumky"
    J. Brahms: Trio C dur, op. 87

    Vstupné: 100 Kč

  • Pátek 27. 5. 2011 | 19.00 | Kostel sv. Františka z Assisi
    Vystoupení pěveckého sboru ZUŠ
    VIVAT VARHANY
    Pavel Černý – varhany

    Program:
    P. Černý: Proměny varhan
    J. S. Bach: Pièce d´Orgue in G BWV 572, "O Mensch, bewein dein Sünde groß"
    BWV 622
    J. C. Kerll: Capriccio cucu
    J. S. Bach: "Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ" BWV 639
    J. K. Vaňhal: Fuga C-dur (12 fug)
    F. Liszt: Preludium a fuga na B-A-C-H
    T. Dubois: Marcietta
    J. Brahms: Es ist ein Ros´entsprungen" (Chorálové předehry op. 122)
    Charles-Maria Widor: Toccata z V. Varhanní symfonie, op. 42, č. 1.

    Vstupné:
    80 Kč

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2010

Pátek 19. 3. 2010 | 18:30 | Městské kino JAS
Vernisáž výstavy DDM Ulita Tanvald
Hudební vystoupení žáků ZUŠ
19:00 | František Kop Quartet + Bardolino

Pátek 23. 4. 2010 | 19:00 | Kostel sv. Františka z Assisi
Jiřina Pokorná – varhany
Miroslav Kejmar – trubka
Jan Kejmar – trubka
Miroslav Kejmar – tympány

Pátek 21. 5. 2010 | 19:00 | Kostel sv. Františka z Assisi
Iuventus, gaude! – dětský sbor
pod vedením MgA. Tomáše Pospíšila
Drahomíra Matznerová-Chvátalová – varhany

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2009

Pátek 20. 3. 2009 Městské kino JAS
18.00 hod.
Vernisáž
18.30 hod.
Pavel Šporcl – housle
19.00 hod.
Petr Jiříkovský – klavír
Pátek 24. 4. 2009 Městské kino JAS
19.00 hod.
Štěpán Rak – kytara
Alfréd Strejček - přednes

Pátek 15. 5. 2009 Kostel sv. Františka z Assisi
19.00 hod.
Vivat Händel
a jeho současníci
Orchestr Atlantis
dirigent: Vítězslav Podrazil
průvodní slovo: ? (zajistí Tanvald)

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2008

čtvrtek 1. 5. 2008 Městské kino JAS
18.00 hod.
Vernisáž prací žáků ZUŠ
18.30 hod.
Vernisáž Adély Rozinkové "Odrazy a doteky"
19.00 hod.
Jiří Stivín – flétna
Robert Hugo – cembalo
Po koncertì se uskuteční slavnostní setkání s představiteli
města a čestnými hosty.
sobota 10. 5. 2008 Městské kino JAS, 19.00 hod.
Zdena Kloubová – soprán
(sólistka opery Národního divadla)
Jitka Čechová – klavír

sobota 17. 5. 2008 Městské kino JAS, 19.00 hod.
PRAGUE BASSOON BAND
(4 fagoty – vítězové mezinárodních soutěží)

sobota 24. 5. 2008 Městské kino JAS, 19.00 hod.
CAMERATA BOHEMICA
Tomáš Strašil – viloncello
dir.: Gudni A. Emilssohn (Island)

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2007

úterý 1. 5. 2007 Městské kino JAS
18.00 hod.
Vernisáž výtvarného odd. ZUŠ Tanvald v předsálí kina JAS
18.30 hod.
Vernisáž obrazů – Jana Kasalová
19.00 hod.
Dan Bárta a Robert Balzar trio
Po koncertě se uskuteční slavnostní setkání s představiteli
města, sponzory a čestnými hosty.

sobota 5. 5. 2007 Městské kino JAS, 19.00 hod.
Radovan Lukavský – recitace
Jan Riedlbauch – flétna
Miroslav Klaus – kytara

úterý 15. 5. 2007 Městské kino JAS, 19.00 hod.
OZVĚNY PRAŽSKÉHO JARA
Ivan Klánský – klavír

sobota 19. 5. 2007 Kostel sv. Františka z Assisi
OD RENESANCE PO SPIRITUÁLY
Gentlemen Singers

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO 2006

1. 5. 2006 (podělí)
Městské kino JAS
18.00 hod.
Vernisáž výtvarného odd. ZUŠ Tanvald a výtvarného
kroužku DDM Tanvald 18.30 hod.
Vernisáž obrazů akad.m. Karla Pokorného
19.00 hod.
Linha Singers
J. LINHA, V. JÍROVEC, B. MARCELLO, W. A. MOZART,
J. HAYDN, J. A. BENDA, A. MARCELLO, A. REJCHA,
A. KOŠŤÁL

9. 5. 2006 (úterý), 19.00 hod.
Městské kino JAS
Petr Wagner – viola da gamba
Václav Luks - cembalo
G. FINGER, K. HACQUART, M. MARAIS, A. POGLIETTI,
A. KÜHNEL

13. 5. 2006 (sobota), 19.00 hod.
Městské kino JAS
OZVĚNY PRAŽSKÉHO JARA
SMETANOVO TRIO
Z. FIBICH, B. MARTINŮ, A. DVOŘÁK

20. 5. 2006 (sobota), 19.00 hod.
Městské kino JAS
Pražská komorní filharmonie
Zdena Kloubová – soprán
dirigent: Stanislav Vavřínek
A. DVOŘÁK, W. A. MOZART

Festivalový cyklus České kulturní slavnosti vstupuje v roce 2018 do svého 16. roku působení.

České kulturní slavnosti jsou členem Asociace hudebních festivalů České republiky

České kulturní slavnosti získávají pravidelně záštitu Ministerstva kultury.

Nejbližší termíny:

Tanvaldské hudební jaro 2018:

13. 4. 2017 (pátek), Kino Jas Járy Cimrmana

18.30
Vernisáž výstavy prací žáků ZUŠ Tanvald
Hudební a taneční vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

19.00
POCTA KARLU HOFFMEISTEROVI
Jitka Čechová – klavír


27. 4. 2018 (pátek), Kino Jas Járy Cimrmana

19.00
POCTA ĆESKÉMU KVARTETU
Klavírní kvarteto Josefa Suka


11. 5. 2018 (pátek), Schovánkova vila - Jiřetín


19.00
POCTA JAROSLAVU SEIFERTOVI
Valérie Zawadská – umělecký přednes
Moravské klavírní trio


18. 5. 2018 (pátek), Kino Jas Járy Cimrmana

19.00
POCTA VÁCLAVU TALICHOVI
Harmonia Praga – komorní orchestr
Miroslav Vilímec – housle

Anna Miernik – klavír (Polsko)
Bartosz Zurakowski – dirigent (polsko)